Zapraszamy do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości w Osieczanch w dniu 11 listopada!!!
Aktualności
Narodowe Swięto Niepodległości w Osieczanch
08.11.2024
Warsztaty: "Cyberzagrożenia – Nie daj się złapać w sieci"
08.11.2024Warsztaty o cyberzagrożeniach to ważne spotkanie, którego celem jest podniesienie świadomości uczestników na temat niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z Internetu oraz nauczenie ich, jak skutecznie chronić się przed różnorodnymi atakami cybernetycznymi. Uczestnicy w czasie cyklu warsztatów dowiedzą się, jak rozpoznawać zagrożenia i minimalizować ryzyko, jakie niosą one dla ich prywatności i bezpieczeństwa danych.
Warsztaty o cyberzagrożeniach w bankowości dla uczniów są ciekawą i edukacyjną formą wprowadzenia młodzieży w tematykę bezpieczeństwa w Internecie. Z uwagi na coraz większe znaczenie bankowości online oraz częste zagrożenia cybernetyczne, młodzi ludzie powinni znać podstawowe zasady ochrony swoich danych oraz rozpoznawania zagrożeń.
7 listopada 2024 roku klasy 7 i 8 miały możliwość uczestniczyć w pierwszych warsztatach prowadzonych przez specjalistów z banku PKO Bank Polski Panią Agnieszka Adamus i Panią Katarzynę Maślak .
Prowadzące warsztaty przedstawiły, dlaczego warto dbać o bezpieczeństwo w sieci, zwłaszcza w kontekście finansowym. Wyjaśniły podstawowe pojęcia, takie jak „cyberzagrożenia”, „hakerzy”, „phishing”, „spoofing”, „wirusy” i „malware”.Rozwijały umiejętności rozpoznawania zagrożeń, uczyły identyfikowania podejrzanych e-maili, stron internetowych i załączników, pokazały praktyczne ćwiczenia w rozpoznawaniu fałszywych stron oraz komunikatów phishingowych. Spotkanie miało też na celu podniesienie świadomości w zakresie ochrony prywatności i danych osobowych.
Warsztaty "Cyberzagrożenia – Nie daj się złapać w sieci", w których uczestniczyli nasi uczniowie mają na celu wyposażenie ich w wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które pomogą bezpieczniej poruszać się w cyfrowym świecie i chronić swoje dane przed zagrożeniami. Dzięki takiemu warsztatowi uczniowie będą lepiej przygotowani do świadomego korzystania z bankowości internetowej i rozpoznawania potencjalnych cyberzagrożeń.
Dziękujemy bankowi PKO Bank Polski Bank Polski za interesującą lekcję. Czekamy na kolejne spotkanie!
Kolory wokół nas
08.11.20241W dniu 31.10.2024 dzieci z grupy ,,Misie'' (3,4- latki), w ramach innowacji pedagogicznej ,,Kolory wokół nas'', poznawały i utrwalały kolor pomarańczowy. Rozpoznawały za pomocą dotyku, smaku oraz węchu różne przedmioty w tym kolorze. Uczestniczyły w konkurencji sportowej z wykorzystaniem dyń oraz w zabawach ruchowych z pomarańczową kostką, chustką i pomarańczowymi liśćmi. Na koniec dzieci wykonały różne figurki z pomarańczowej masy solnej. Wielozmysłowe zabawy dostarczyły naszym maluszkom mnóstwo radości
Wycieczka edukacyjna klasy IV i V.
08.11.202411W dniu 6 listopada klasy IV i V udały się na wycieczkę w ramach III edycji wycieczek edukacyjnych "Odkrywamy Małopolskę z Supergroszkiem". Dzięki uprzejmości Piekarni Gorzków uczniowie zobaczyli jak wygląda "od kuchni" praca piekarza i cukiernika. Następnie wzięli udział w warsztatach ekologicznych na terenie Ekospalarni w Krakowie.
Bardzo dziękujemy za przemiłe przyjęcie Piekarni Gorzków oraz Krakowskiemu Holdingowi Komunalnemu SA, a przede wszystkim Panu Filipowi Suskiemu za zorganizowanie tak ciekawego wyjazdu!
#SupergroszekEdukuje #OdkrywamyMałopolskę #WycieczkaEdukacyjna #Supergroszek
Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Tenisie Stołowym.
08.11.2024Dnia 5 listopada odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę, pod opieką mgr Izabeli Bochenek, reprezentowali uczniowie z klasy ósmej i siódmej. Do kolejnego etapu, który będzie odbywał się w Nowym Targu udało się zakwalifikować dwóm uczniom Julii Lenart i Marcinowi Arendarczykowi . Gratulujemy sukcesów.
Uczniowie ZPO w Osieczanach przy pracach porządkowych na Kopcu Piłsudskiego
08.11.20241
„Ptasie karmniki”
08.11.2024W dniu 4 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach, podczas których mieli niecodzienną okazję stworzenia karmnika dla ptaków. W czasie zajęć dowiedzieli się dlaczego warto dokarmiać ptaki, w jakich miesiącach oraz co wkładać do karmnika. W części praktycznej dzieci samodzielnie zbudowały z drewnianych elementów karmniki. Każdy z uczestników zabrał do domu jeden z karmników, w których z pewnością zagości niejedna ptasia rodzina.
"Mikołaj w szpitalu"
08.11.2024Rozpoczynamy kolejną akcję charytatywną „Mikołaj w szpitalu”. Tradycyjnie już paczki ze słodkimi upominkami trafią do chorych przebywających w szpitalu w Myślenicach, do wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej w Lubniu, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych oraz podopiecznych Dziennego Domu Seniora w Myślenicach!
Mile widziane będzie umieszczenie karteczki z imieniem i nazwiskiem darczyńcy. Torebki można zostawiać u opiekuna szkolnego wolontariatu - pani Katarzyny Burtan lub u wychowawcy.
Akcja będzie trwać do 20.11. 2024r. (środa).
Warsztaty ekologiczne "Woda w przyrodzie"
08.11.20243Warsztaty ekologiczne "Woda w przyrodzie"
W dniu 31 października klasa IV wraz z wychowawczynią - p. Agatą Kluską i p. Marzeną Leszczyńską, udała się na warsztaty ekologiczne pod tytułem "Woda w przyrodzie" do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach. Podczas zajęć uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu ekologii oraz uczestniczyli w atrakcyjnych konkursach.
W przedszkolu grają w szachy
08.11.2024Starszaki poznają tajniki królewskiej gry - gry w SZACHY
Dzień Języków Obcych.
08.11.20246Dzień Języków Obcych.
Dnia 25 października nasza szkoła zorganizowała obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem wydarzenia było promowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcenie uczniów do nauki języków obcych. W ramach uroczystości każda klasa wylosowała jedno państwo, o którym musiała przygotować plakat zawierający: najważniejsze informacje, ciekawostki, flagę oraz słówka w języku tego kraju. Ponadto w klasach przeprowadzono quizy oraz przebrano się w kolory narodowe.
Podziel się dobrem - #LodówkaChallenge
08.11.2024Dziękujemy serdecznie Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach za nominację. Dzięki Wam powstała wspaniała inicjatywa !
Ogromne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców Naszej Szkoły - zawsze możemy na Was liczyć !
Jak to działa? To proste!
1. Zbierzcie produkty żywnościowe. Muszą być oryginalnie pakowane - takie jak: ryż, kasza, makaron, puszki, gotowe sosy, gotowe kupne dania w słoikach, pieczywo etc. w ciągu 5-7 dni.
2. Zapełnijcie przyniesionymi produktami Lodówkę Społeczną znajdującą się w Myślenicach - Rynek 26
3. Nominujcie i oznaczcie zaprzyjaźnione Koło Wolontariatu działające w szkołach naszej gminy, lub zaprzyjaźnioną restaurację, kawiarnię, (tu mogą być gotowe dania przygotowywane zgodne z zasadami umieszczonymi na lodówce społecznej ), firmę - #PodzielSieDobrem #LodówkaChallenge #NazwaSzkołyFirmy
4. Skopiuj ten post na FB
5. Nagrajcie filmik z Waszej akcji lub napiszcie o tym post na FB
6. W razie gdyby Wasza hojność przerosła wszelkie oczekiwania, produkty żywnościowe można zostawić w CAL - Rynek 27, pracownicy zgodzili się nas wesprzeć w uzupełnianiu Waszymi darami Lodówki.
Dobro wraca!
My nominujemy: ZPO w Borzęcie oraz Restaurację Na Stradomiu.
Kuchomat 3000 i inne wynalazki na lekcjach języka polskiego.
08.11.2024Poduszka, która sprawi, że wszystko zapamiętasz; robot sprzątający, uczulony na kurz; wehikuł czasu w formie prysznica - takie i inne wynalazki zaprojektowali uczniowie klasy VI podczas pracy z lekturą. Pomysłów i dobrej zabawy nie brakowało.
Duże wrażenie na wszystkich uczniach zrobiła także prezentacja Kuchomatu 3000 - który z garści żołędzi przygotował batoniki dla wszystkich obecnych podczas lekcji
Cukinia Celestyna i Przedszkolaki
08.11.20243W dniu dzisiejszym nasze Przedszkolaki podjęły kolejne wyzwanie w ramach projektu „Witaminki”. Tym razem bohaterką dnia była cukinia Celestyna.
Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek o tym zdrowym i smacznym warzywie, bawiły się w rytm piosenki, poznawały jej odmiany, a na koniec zajadały przepyszną zupę – krem z cukinii. Wykonały również piękne prace plastyczne, oczywiście – z Celestyną w roli głównej.
Dziękujemy naszej Kuchni za wsparcie. Nie możemy się już doczekać kolejnego witaminkowego wyzwania.
@Bliżej Przedszkola
Dzień Kundelka w Przedszkolu
08.11.2024W Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt, tj. 25. października, przypada nieformalne święto psów wielorasowych, czyli Dzień Kundelka. Również nasze Przedszkolaki przyłączyły się do obchodów tego dnia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, bawiły się przy dźwiękach piosenek oraz wykazały się imponującą wiedzą na temat potrzeb naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkie dobrze wiedzą, że nieważne czy piesek jest mały, czy duży, czarny, czy brązowy, z długą, czy krótką sierścią – każdemu należy się nasza uwaga i miłość. Wsłuchując się w treść opowiadania „Smutasek”, zgodnie potwierdziły, że piesek to nie zabawka, a obowiązek.
W tym dniu odbył się również finał akcji pomocowej dla Stowarzyszenia @Przytul Sierściucha . Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie i udział w zbiórce artykułów dla podopiecznych myślenickiego Stowarzyszenia.
1 i 2 miejsce w Gminnych Zawodach w Tenisie Stołowym!
25.10.20244**Sukcesy naszych zawodników na Gminnych Zawodach w Tenisie Stołowym!**
Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w zawodach Tenisa Stołowego ! Nasi reprezentanci pokazali ogromne zaangażowanie, determinację i umiejętności. Szczególne brawa dla Juli Lenart i Mileny Maciuszek za zdobycie I miejsca, Kingi Gubały i Aleksandry Filuciak za zdobycie II miejsca oraz Wojciecha Dziadek i Szymona Turała za zajęcie II miejsca.
Wasze osiągnięcia są powodem do dumy dla całej szkoly Życzymy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki za przyszłe zawody!
Pałac Posejdona w kl 5
25.10.2024Opis pałacu Posejdona inspiruje! Uczennice z klasy piątej wykonały makiety siedziby władcy mórz na podstawie mitu pt. „Królestwo morza”. Brawo
Zajęcia profilaktyczne w klasie VIII na temat relacji rówieśniczych.
25.10.2024Zajęcia profilaktyczne na temat relacji rówieśniczych mają na celu wspieranie uczniów w budowaniu zdrowych, pozytywnych i opartych na szacunku relacji z rówieśnikami. Takie zajęcia mogą pomóc zapobiegać problemom takim jak przemoc rówieśnicza, izolacja społeczna czy cyberprzemoc.
Zajęcia te pomagają uczniom nie tylko zrozumieć, jak ważne są zdrowe relacje, ale również dają im narzędzia do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wzmacniają również umiejętności społeczne, które są kluczowe dla ich dalszego rozwoju i dobrego samopoczucia.
Podczas zajęć warsztatowych uczniowie klasy VIII dowiedzieli się, jak ważne są zdrowe i pozytywne relacje z rówieśnikami. Prowadzący zaakcentował to, że zdrowe relacje opierają się na wzajemnym szacunku, zaufaniu, empatii i uczciwości. Klasa wspólnie omówiła również, jakie zachowania mogą prowadzić do konfliktów lub krzywdzenia innych, jak np. wykluczenie, przemoc czy hejt w Internecie.
Szacunek i empatia to podstawa dobrych relacji. Konflikty są naturalną częścią życia, ale ważne jest, aby rozwiązywać je w sposób konstruktywny, bez eskalacji przemocy.
Negatywne zachowania (fizyczne, werbalne lub online) mogą niszczyć relacje i prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak izolacja czy problemy emocjonalne.
Każdy z nas ma wpływ na jakość relacji w grupie – możemy wybierać, jak reagować na trudne sytuacje i jak wspierać innych.
Na koniec warto pamiętać, że budowanie dobrych relacji wymaga wysiłku, ale daje ogromne korzyści – wspierające środowisko, lepsze samopoczucie i poczucie bezpieczeństwa. Każdy z nas może przyczynić się do tworzenia atmosfery wzajemnego wsparcia i szacunku.
Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Kobiałce za zajęcia warsztatowe i ogrom wiedzy, którym podzielił się z naszymi uczniami.
Inicjatorem warsztatów dla klasy VIII była pani pedagog – Jolanta Gorczyca.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce
25.10.2024Dnia 18 października miały miejsce Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce - zespołów trzyosobowych. Uczniowie naszej szkoły dzielnie reprezentowali naszą społeczność. Walka zgodnie z zasadą fair play trwała do samego końca. Bywały mecze, które kończyły się dopiero po pięciu dogrywkach.
Wycieczka klasy V do Krakowa
25.10.2024Zapraszamy do obejrzenia filmiku z wycieczki do Krakowa. Odwiedziliśmy Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Pospacerowaliśmy po Starym Mieście. Na zakończenie obejrzeliśmy spektakl na motywach powieści K. Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. To był słoneczny, ciekawy i twórczy dzień!